Terapia blizny Wrocław Grabiszyn - ceny

Konsultacja fizjoterapeutyczna

od 160 zł

Fizjoterapia

od 160 zł

Wizyta domowa

od 250 zł

Terapia blizny – co to jest?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo nawet niewielka, niepozorna blizna, może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu.

Brak odpowiedniego leczenia podjętego w celu uelastycznienia obszarów blizny oraz tkanek wokół niej może w przyszłości doprowadzić nawet do przeciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa (dzieje się tak np. w przypadku blizny po usunięciu wyrostka robaczkowego czy woreczka żółciowego).

Terapia blizny to fizjoterapia skupiona na mobilizacji blizny, czyli na jej zmiękczeniu, uruchomieniu, a w efekcie również na poprawie jej estetyki.

masaż głęboki w gabinecie fizjoterapii we Wrocławiu

PAKIETY FIZJOTERAPII

Pakiety FIZJOTERAPII

*Terapia Mięśniowo-Powięziowa

*Terapia Punktów Spustowych

*Masaż Tkanek Głębokich

*Zabieg Elektrostymulacji

*Bańki Medyczne i Masaż Wibracyjny

Na czym polega fizjoterapia blizny?

Terapia blizny obejmuje przede wszystkim specjalny masaż blizn pooperacyjnych, który ma na celu poprawę kondycji tkanek tak samej blizny, jak i znajdujących się w jej okolicy fragmentów ciała. Fizjoterapeuta roluje fałd skóry wzdłuż blizny, stosuje również mobilizację spiralną oraz pionowe unoszenie.

Terapia blizny pooperacyjnej obejmuje także edukację Pacjenta, który kontynuuje masaż blizny w domowym zaciszu, w celu jeszcze szybszej i lepszej poprawy kondycji przerwanych tkanek. Terapia blizny nierzadko wspierana jest stosowaniem środków farmaceutycznych zawierających sterydy lub silikon – pomagają one uelastycznić bliznę.

Inne skuteczne metody, które stosuje fizjoterapia blizny to m.in.:

  • plastrowanie dynamiczne
  • laseroterapia
  • elektrostymulacja
  • techniki rozciągające.

To, które metody lecznicze wykorzysta terapia blizny pooperacyjnej, zależne jest od umiejscowienia blizny, jej kondycji, wieku i rozległości.

Co daje mobilizowanie blizny?

Fizjoterapia blizny przynosi wiele dobrego, tak w samopoczuciu Pacjenta, jak i w Jego wyglądzie, a także w kondycji całego organizmu. Masaż blizny:

  • niweluje ból blizny pooperacyjnej,
  • przyspiesza jej gojenie,
  • poprawia estetykę blizny,
  • zapobiega powstawaniu jej przerostów,
  • uelastycznia tkanki sąsiadujące z blizną.

Jeśli mobilizowanie blizny zostanie zaniechane, może doprowadzić to do różnego rodzaju powikłań, nawet tak poważnych jak przykurcze mięśniowe czy zaburzenia postawy ciała.

Potrzebujesz konsultacji,
fizjoterapeuty we Wrocławiu?

Umów wizytę