Fizjoterapia sportowa Wrocław Grabiszyn - ceny

Konsultacja fizjoterapeutyczna

od 160 zł

Fizjoterapia

od 160 zł

Wizyta domowa

od 250 zł

Rehabilitant, fizjoterapeuta sportowy – kiedy warto się do Niego zgłosić?

Powszechnie funkcjonuje mylne przekonanie, że fizjoterapia dla sportowców jest dedykowana wyłącznie zawodowym sportowcom i że polega na szybkim przywróceniu sprawności po odniesionej kontuzji.

W rzeczywistości rehabilitant sportowy może pomóc każdemu, nawet osobie amatorsko uprawiającej sport, a Jego rola nie ogranicza się do usuwania skutków kontuzji, ale polega przede wszystkim na wdrożeniu działań zapobiegającym ich powstawaniu.

Fizjoterapia sportowa jest doskonałym wyborem dla Ciebie, jeśli:

  • amatorsko lub zawodowo uprawiasz sport i chcesz zminimalizować ryzyko przeciążenia stawów, ścięgien i mięśni;
  • jesteś po kontuzji sportowej i potrzebna Ci pomoc w uśmierzeniu bólu;
  • jesteś po urazie sportowym i chcesz jak najszybciej powrócić do sprawności, zapobiegając jednocześnie nawrotom kontuzji.
fizjo masaż głęboki we Wrocławiu

PAKIETY FIZJOTERAPII

Pakiety FIZJOTERAPII

*Terapia Mięśniowo-Powięziowa

*Terapia Punktów Spustowych

*Masaż Tkanek Głębokich

*Zabieg Elektrostymulacji

*Bańki Medyczne i Masaż Wibracyjny

Leczenie urazów sportowych – metody

Fizjoterapia sportowa działa wielotorowo, metody leczenia dobierając zawsze do konkretnej dyscypliny sportowej i jej uwarunkowań, a także do osobistych predyspozycji Pacjenta.

Fizjoterapia dla sportowców mająca na celu zapobieganie kontuzjom to przede wszystkim specjalistyczny masaż miejsc szczególnie narażonych na przeciążenia oraz wdrażanie odpowiednich ćwiczeń przygotowujących określone partie ciała na wzmożony wysiłek fizyczny.

Rehabilitacja w urazach sportowych musi przebiegać szybko i skutecznie, tak, by sportowiec mógł jak najszybciej wrócić do aktywności fizycznej. W celu leczenia urazów sportowych stosuje się m.in.:

  • terapię manualną,
  • kinesiotaping,
  • terapię falą uderzeniową.

Gdzie na fizjoterapię sportową we Wrocławiu?

Jesteś czynnym sportowcem i chcesz zadbać o profilaktykę, by uniknąć bolesnych kontuzji? A może jesteś sportowcem po kontuzji i pragniesz wrócić do pełnej sprawności oraz móc znów cieszyć się swoją dyscypliną?

Jeśli potrzebna Ci fizjoterapia sportowa we Wrocławiu, zapraszamy do naszego gabinetu. Wspólnie wytyczymy Twoje cele i sprawimy, by sport był dla Ciebie przyjemnością bez lęku przed bólem.

Nasza rehabilitacja po urazach sportowych rozpocznie się już podczas pierwszej wizyty i szybko pozwoli Ci wrócić do Twojej sportowej pasji!

Potrzebujesz konsultacji,
fizjoterapeuty we Wrocławiu?

Umów wizytę