Trener personalny – czy warto ćwiczyć z trenerem osobistym?

  • Post category:Trening

Zgodnie z Twoim postanowieniem ruszasz na siłownię, ale… nie wiesz, od czego zacząć ćwiczenia lub sam widok tych wszystkich maszyn jest dla Ciebie przerażający? Zamiast narażać się na niepotrzebny stres (i kontuzje), zapisz się na trening personalny. A jeśli dalej masz wątpliwości, czy w to zainwestować, to zaraz je rozwiejemy.

Po co trener personalny?

Trener personalny to osoba posiadająca odpowiednie przeszkolenie (najczęściej będąca po studiach z zakresu kultury fizycznej lub rehabilitacji, fizjoterapii), która układa plan ćwiczeń, a także pilnuje, aby były poprawnie wykonane. Na podstawie wywiadu określa Twoje cele (schudnięcie, wymodelowanie sylwetki czy poprawienie formy fizycznej), po czym tak dostosowuje trening, aby nie tylko je osiągnąć, ale również zrobić to w bezpieczny, dostosowany do Twoich możliwości sposób.

A więc, czy trener personalny jest potrzebny? Zdecydowanie tak. Jego pomoc sprawdzi się nie tylko w przypadku osób początkujących, ale także tych, którzy są aktywni fizycznie i chcą poprawić swoje osiągi.

Czy warto mieć trenera personalnego?

Ćwiczenia z trenerem personalnym to sporo korzyści, dlatego przedstawiamy 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować.

1. Bezpieczeństwo

Ćwicząc w domu lub we własnym zakresie na siłowni można nabawić się bolesnych kontuzji. Powodem jest nie tylko zbyt intensywny trening, ale przede wszystkim niepoprawnie wykonywane ruchy. Trener zadba o odpowiednią rozgrzewkę, pokaże, jak powinno wyglądać dane ćwiczenie, a także będzie nadzorować, aby było dobrze wykonywane. Choćby z tego względu warto postawić na przynajmniej kilka takich sesji.

2. Indywidualne podejście

Jedną z największych zalet treningu personalnego jest indywidualne podejście. Plan ćwiczeń jest tak skonstruowany, aby realizować założone cele w Twoim tempie, zgodnie z aktualnymi możliwościami. Z czasem możliwe jest też skuteczne progresowanie treningu, dzięki czemu stale poprawiasz formę.

3. Szybsze wyniki

Ćwicząc z wykwalifikowanym trenerem, szybciej osiągniesz satysfakcjonujące wyniki. Jest to możliwe dzięki temu, że zajęcia są opracowywane zgodnie z Twoimi potrzebami, czy… budową ciała, która również ma wpływ na osiągi.

4. Większe możliwości

Na treningu personalnym masz do dyspozycji zróżnicowany sprzęt – nie tylko hantle, ale również TRX, ławeczki, kettlebell i tym podobne. To sprawia, że masz o wiele większe możliwości niż w domu. Jednocześnie, trener zapozna Cię ze sprzętem dostępnym na siłowni, a Ty przestaniesz się go bać.

5. Motywacja

Czy masz czasami tak, że planujesz wizytę na siłowni, ale… ostatecznie na nią nie docierasz? Albo nawet ćwiczysz przez kilka tygodni, po czym łapie Cię przeziębienie, robisz przerwę i już nie wracasz do treningów? To niestety zdarza się bardzo często. Jeśli jednak umówisz się na kilka stałych sesji z trenerem, to przecież nie wypada ich odwołać tylko dlatego, że akurat dziś Ci się nie chce. Takie treningi to większa szansa na regularność oraz to, że nie porzucisz swoich postanowień po miesiącu.

trening

Szukasz trenera,
treningu personalnego we Wrocławiu?

Umów wizytę

trening-ketle

Trening personalny – efekty

Efekty treningu personalnego w głównej mierze zależą od celu, jaki sobie założysz. Aby Cię jednak zachęcić, mamy dla Ciebie kilka faktów:

  • pod okiem specjalistów osoby początkujące mogą osiągnąć bardzo szybki progres i nawet po 2-3 miesiącach regularnych ćwiczeń zauważyć, jak bardzo zmieniła się ich sylwetka;
  • poczujesz się lepiej nawet po tygodniu lub dwóch treningów – chcesz mieć więcej energii lub lepiej się wysypiać? już wiesz, co zrobić;
  • zmienisz swoje nastawienie, a waga przestanie być Twoim głównym wyznacznikiem, co zwiększy motywację do dalszej pracy.